elisa-ventur-yjHh4JpZQT8-unsplash
Anna Sobczak

Anna Sobczak

Psycholog biznesu i akredytowany coach PCC ICF

Wypalenie zawodowe – wywiad dla Specjalistycznej Poradni Rodzinnej Dzielnicy M. St. Warszawy

Czas pandemii wpłynął na zainteresowanie pracodawców tematami związanymi ze zdrowiem psychicznym pracowników, w tym stresem i wypaleniem zawodowym. Zostałam zaproszona przez kilka organizacji do przeprowadzenia webinarów i warsztatów na ten temat.

Moja współpraca z Specjalistyczną Poradnią Rodzinną Dzielnicy Wawer M. St. Warszawy (SPR Wawer) zaowocowała nie tylko warsztatami na temat wypalenia zawodowego dla jej pracowników, ale i wywiadem na ten temat. Podczas rozmowy z Panią Marią Kurek poruszamy temat mechanizmu oraz źródeł pojawienia się stresu zawodowego. Stres jest warunkiem koniecznym powstania syndromu wypalenia. Pokazujemy symptomy pozwalające na identyfikację zagrożenia wypaleniem oraz sposoby przeciwdziałania temu zagrożeniu. Wskazujemy rekomendacje dla organizacji w zakresie pracy nad wypaleniem i stresem w miejscu pracy. Poruszamy w ten sposób temat konieczności zainteresowania zdrowiem psychicznym pracowników. Związane jest ono z ‘wellbeing’, czyli dobrostanem psychicznym i fizycznym pracowników.

Dziękuję za zaproszenie do tego wywiadu. Cieszę się, że takie organizacje jak SPR Dzielnicy Wawer M. St. Warszawy inicjują rozmowy na tematy dotyczące zdrowia psychicznego pracowników. Szerzą w ten sposób wiedzę i budują świadomość na temat konsekwencji powstania niekorzystnych zjawisk w organizacjach. Jak również inicjują działania mające na celu zapobieganie powstawaniu zagrożenia wypaleniem zawodowym lub eliminacji jego negatywnego wpływu na pracowników na każdym szczeblu zarządzania w organizacji.

Jeśli widzisz u siebie:

  • obniżony nastrój, brak energii i zaangażowania w pracę,
  • kontakty ze współpracownikami budzą Twoje negatywne emocje,
  • przestajesz widzieć swoje dokonania i słabnie Twoja pewność siebie w pracy,

to działaj!

Może być to sygnał ostrzegawczy, że jesteś zagrożony wypaleniem.

Przeczytaj, i jeśli uważasz, że potrzebujesz pomocy skontaktuj się ze mną.

Link do artykułu:

Gość Poradni # 1/2022 – SPR Wawer

Share this post