jak z inżyniera stałam się
psychologiem i coachem

Poznajmy się!

Nazywam się Anna Sobczak.
Jestem mgr inż. inżynierii oprogramowania, psychologiem biznesu i akredytowanym coachem PCC ICF.

CredentialBadges_PCC_Grey

Swój pierwszy dyplom zdobyłam na Wydziale Informatyki i Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej. Doskonaląc swoje umiejętności zawodowe, ukończyłam studium podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym. Kolejnym etapem mojej edukacji były studia MBA na  OXFORD BROOKES UNIVERSITY & The Polish Open University.

Przez 20 lat pracowałam w międzynarodowych korporacjach IT, jak Microsoft, IBM i SAP. Mimo technicznego charakteru pracy w business developmencie i sprzedaży, w pracy najbardziej ceniłam sobie kontakt z drugim człowiekiem. 

Idąc za głosem serca, mając bogate doświadczenie zawodowe w biznesie i ponad 40 lat życia za sobą, ukończyłam Szkołę Coachingu „The Art & Science of Coaching” na Erickson Coaching International. Naturalnym dla mnie krokiem były studia Psychologii Biznesu na Uniwersytecie SWPS. Otworzyłam własną działalność i stworzyłam markę „S for Stability”.

W ramach mojej nowej roli pomagam klientom indywidualnym oraz organizacjom z różnych branż, w trudnych lecz fascynujących procesach zmian.

Obecnie realizuję dedykowane projekty dla organizacji w takich obszarach, jak: wellbeing w organizacji, zaangażowanie pracowników w pracę, pozafinansowa motywacja pracowników. Szczególnie ważnym dla mnie tematem jest przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu i “leczenie” wypalonych pracowników, co może jest określeniem prowokującym, acz znaczącym. Więcej o tym napisałam tutaj: Klient Instytucjonalny

Pracuję również z klientami indywidualnymi udzielając wsparcia psychologicznego i coachingowego. Pomagam Klientom w obszarach:

  • poprawa jakości życia zawodowego i osobistego,
  • work-life balance,
  • wybór ścieżki kariery dla studentów i uczniów.

Pracuję również nad doskonaleniem umiejętności zawodowych takich, jak: sprzedaż, negocjacje, komunikacja, zarządzanie zespołem, leadership. Więcej przeczytaj tutaj: Klient Indywidualny

Więcej informacji o mojej drodze zawodowej możesz znaleźć na moim profilu na LinkedIn

Co mnie wyróżnia?

Moje praktyczne doświadczenie w biznesie oraz wiedza na temat psychologii odgrywają kluczową rolę w zrozumieniu wyzwań, przed którymi stoją moi Klienci. Mając doświadczenie w sprzedaży i biznes developmencie, rozumiem język biznesowy swojego Klienta, otoczenie, w którym przebywa zawodowo, relacje, w które wchodzi w miejscy pracy. Jestem w stanie szybciej odnaleźć istotę wyzwań, przed którymi stoi i odnieść się do wiedzy psychologicznej na temat uwarunkowań zaistniałych w tej danej sytuacji.

Pracując nad emocjami i zachowaniami moich Klientów, wykorzystując szeroką gamę technik coachingowych, wspieram Ich w osiąganiu krytycznych dla Nich celów zawodowych i osobistych.  Pozwalają one szybko uzyskać nowe spojrzenie na dane zagadnienie, omówić temat z innej perspektywy czy zaprojektować cele. Wszystko to daje Klientowi możliwość otwarcia się na dotąd ukryte myśli, emocje, oceny czy przekonania. Czasem celem naszej pracy jest samo ich poznanie, czasem ich modyfikacja lub wręcz odrzucenie. 

Cel mojej pracy i moja etyka zawodowa

Celem mojej pracy i moją wizją jest budowanie społeczeństwa ludzi spełnionych osobiście i zawodowo. Społeczeństwa ludzi żyjących w obu tych obszarach w zgodzie ze swoimi wartościami i emocjami. W życiu prywatnym, jak i zawodowym, kieruję się tymi samymi wartościami. Są nimi: szacunek, akceptacja, zaufanie, odwaga, wrażliwość i profesjonalizm.

Mój osobisty system etyczny znajduje swoje odzwierciedlenie w dwóch kodeksach:

  • Kodeks Etyczno-Zawodowy Psychologa, którego treść jest publikowana na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego
  • Kodeks Etyczny International Coach Federation Polskie Stowarzyszenie Trenerów Rozwoju Osobistego, którego treść publikowana jest na stronie internetowej ICF

Pracuję z:

Pomagam tym, którzy szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania w celu zbudowania nowej, innej jakości życia zawodowego i osobistego.

Prowadzę autorskie, dedykowane warsztaty  kształtujące określone postawy i zachowania pracownicze.

Młodzież

Pomagam w wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej i zawodowej, spełniającej indywidualne aspiracje i wykorzystującej ich zdolności i silne strony.

Jeśli dojrzałeś do pracy z samym sobą oraz poszukujesz profesjonalnego, ale i wspierającego Partnera do towarzyszenia Tobie w drodze ku zmianie, zapraszam Cię do mojego świata. Łączy on psychologię, coaching i biznes.