zdrowie i dobrostan psychiczny
Picture of Anna Sobczak

Anna Sobczak

Psycholog biznesu i akredytowany coach PCC ICF

Zdrowie i dobrostan psychiczny we współczesnym świecie

Zdrowie i dobrostan psychiczny to tematy szczególnie dla mnie ważne. Obecnie prowadzę badania na temat dobrostanu w miejscu pracy. Niedługo się podzielę wynikami z badań. Dzisiaj zapraszam do wysłuchania wykładu Prof. Kelly’ego Wilson z University of Mississipi w USA pt. „Dobre życie jako główne lekarstwo: zdrowie i dobrostan psychiczny we współczesnym świecie”.

A oto wprowadzenie ze strony Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS:
“Dwieście lat temu ludzkie życie trwało średnio o połowę krócej niż dziś. Ludzie umierali z powodu zakażeń, urazów i komplikacji okołoporodowych, które obecnie już niemal nigdy nie prowadzą do śmierci. Chociaż udało nam się wyeliminować wiele przyczyn chorób i przedwczesnego zgonu, to niektóre aspekty współczesnego świata sprzyjają występowaniu przewlekłych schorzeń. Żyjemy dłużej, ale nie zawsze lepiej. Prof. Kelly Wilson z University of Mississipi w USA, twórca terapii akceptacji i zaangażowania, podczas wykładu „Dobre życie jako główne lekarstwo: zdrowie i dobrostan psychiczny we współczesnym świecie” opowiada o tym, jak w dzisiejszych czasach zachować zdrowie fizyczne i psychiczne.
Wykład jest w języku angielskim.

Prof. Kelly Wilson – jeden z twórców terapii akceptacji i zaangażowania, który od dwudziestu pięciu lat rozwija i upowszechnia to podejście oraz teorię i filozofię, na których się ono opiera. Profesor psychologii na University of Mississippi. Były przewodniczący Association for Contextual Behavioral Science oraz Society for a Science of Clinical Psychology. Laureat prestiżowej nagrody im. Elsie M. Hood dla wybitych wykładowców, przyznawanej przez University of Mississippi. Autor ponad dziewięćdziesięciu artykułów i rozdziałów w publikacjach zbiorowych oraz 11 książek. Jego zainteresowania obejmują wykorzystanie zasad nauki o zachowaniu do zrozumienia kwestii takich jak cele życiowe, sens, wartości, relacja terapeutyczna i uważność. Kelly Wilson jest założycielem organizacji Onelife Education and Training. Prowadził szkolenia, warsztaty i konsultacje w trzydziestu dwóch krajach na całym świecie.”

Link do artykułu.

Share this post