Warszat pomoc Ukrainie
Anna Sobczak

Anna Sobczak

Psycholog biznesu i akredytowany coach PCC ICF

Warsztat dla Uchodźców – Jak przygotować się do poszukiwania pracy w Polsce?

Wspólnie z Fundacją Umbrella (Umbrella (fundacja-umbrella.org.pl) w czerwcu tego roku przeprowadziliśmy pilotażowy warsztat dla Uchodźców, mający na celu zapoznanie ich z tematem, jakim jest poszukiwanie pracy w Polsce. 

Koncepcję warszatu opracowaliśmy wspólnie z Kazimierzem Szepiela z Fundacji Umbrella. Fundacja udostępniła nam salę oraz zorganizowała promocję i zapisy na warsztat. Wsparła nas również w tłumaczeniu prezentacji i całego warsztatu dzięki zaangażowaniu Pani Svitlany Dzemianchyk. Od strony organizacji i komunikacji podczas warsztaty wspierała mnie Pani Olena Tsaruk (Olena Tsaruk | LinkedIn).

W warsztacie uczestniczyły panie i jeden pan z Ukrainy. Wszyscy byli już zaangażowani w poszukiwanie pracy w Polsce.  Wspólnie przedyskutowaliśmy różnice pomiędzy procesem poszukiwania pracy w Polsce i na Ukrainie, co dało nam podstawę do pracy warsztowej.

Warsztat spotkał się z dużym zainteresowaniem. Już we wrześniu planujemy uruchomić kolejne takie spotkanie. 

Na podstawie pierwszych wniosków określiliśmy założenia warsztatu. Naszym celem jest, aby jego uczestnicy dostali dużą dawkę wiedzy na temat tego, jak poszukiwać pracę w Polsce. Aby poznali zakres wymaganych dokumentów, jak CV i list motywacyjny. Będziemy również mówili o profilach w social media, które służą budowaniu wizerunku profesjonalisty. Pokażemy główne źródła ofert pracy i sposoby pracy z nimi. Jeśli będzie zainteresowanie, powiemy o najważniejszych aspektach rozmowy rekrutacyjnej.

Zainteresowanych zapraszamy do śledzenia komunikatów na profilu FB Fundacji ( Fundacja Umbrella | Facebook).

Share this post

psychologia biznesu i coaching
Anna Sobczak

Życzenia Wielkanocne 2024

Życzenia Wielkanocne 2024 składane w gronie znajomych czy rodziny dotyczą zdrowia, radości i dobrej atmosfery wspólnie spędzanego czasu. Niektórzy życzą sobie odpoczynku i chwili zatrzymania się, spojrzenia na to, co

Czytaj więcej »
business coaching
Anna Sobczak

ROE w procesach coachingowych

Czym jest ROE w procesach coachingowych? Założeniem pomiaru ROE (Return on Expectations) jest podejście do coachingu jako narzędzia wspomagającego realizacje strategii rozwoju organizacji. Podejście to realizuje powiązanie coachingu z konkretnymi,

Czytaj więcej »