Wypalenie zawodowe a zmiana pracy
Wypalenie zawodowe jest często traktowane jako wymówka naszego złego samopoczucia w pracy. Gdy widzimy obniżenie efektywności pracy, czujemy brak zaangażowania i satysfakcji z tego co robimy i kim jesteśmy zawodowo. Gdy przełożony i koledzy są dla nas źródłem negatywnych a nie pozytywnych emocji. Kiedy czujemy fizyczne i psychiczne przemęczenie, często tłumaczymy sobie te symptomy jako wypalenia w roli, którą pełnimy profesjonalnie.
Czy faktycznie nasz stan emocjonalny jest wynikiem zjawiska określanego w psychologii jako wypalenie zawodowe?
A może przypadkiem jest to wpływ naszych indywidualnych interpretacji, niespełnionych nadmiernych oczekiwań, nierealnych celów?
Jest też możliwe, że w procesie rekrutacyjnym nie do końca poprawnie zostaliśmy ocenieni jako odpowiedni kandydat do stanowiska pracy. na które aplikowaliśmy. A może czas pandemii i związane z nią atakujące nas zewsząd niepokojące informacje wpływają na obniżenie naszego nastroju i negatywne emocje również wobec pracy? Jest wiele powodów naszych emocji. Warto się przyjrzeć ich źródłom.
Bo może nie warto rzucać pracy, obarczając ją winą za wszystkie nasze nieszczęścia?
Może warto przyjrzeć się sobie, swoim potrzebom i swojej postawie wobec spełnienia pokładanych w pracy własnych oczekiwań?
A jeśli zdecydujemy się na zmianę ścieżki zawodowej, warto zrobić to w sposób przemyślany i zorganizowany.
O tym wszystkim opowiemy z Ewą Piotrowską w niniejszym podcaście ‘Wypalenie zawodowe a zmiana pracy’ – link poniżej:
Virtue Premium Theme (biznesowedna.com.pl)
Zapraszam serdecznie!
Jeśli temat poruszonyw podcaście jest Ci znajomy i uważasz, że mogłabym Ci pomóc zapraszam do kontaktu ze mną.