2020_moje cetyfikaty
Anna Sobczak

Anna Sobczak

Psycholog biznesu i akredytowany coach PCC ICF

Krótkie podsumowanie roku 2020

To był ciężki rok dla nas wszystkich. Pandemia wpłynęła na naszą sytuację ekonomiczną, ale i na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne.

Dla mnie i mojej Rodziny to również trudny okres, szczególnie z powodu rozłąki z bliskimi z powodu zagrożenia epidemiologicznego.

Ratujemy się w tym trudnym czasie na swój sposób, każdy w swoim otoczeniu i zgodnie ze swoimi potrzebami.

Ja wzmacniam się patrząc na moje drobne osiągnięcia z tego roku. Obroniłam pracę magisterską na SWPS, o zawiłym tytule:

Związek strategii radzenia sobie w sytuacjach zawodowych widoczny we wzorcu zachowań i przeżyć z odczuwaniem eudajmonistycznego dobrostanu w sytuacji pracy (wartość i sens pracy).

Związek wieku badanych oraz ich deklaratywnych ocen posiadania równowagi między życiem osobistym i zawodowym z wyżej wymienionymi zmiennymi.

Uzyskałam również akredytację PCC ICF, o czym pisałam w poście z 13.11.2020r.

Ale co najważniejsze, poznałam wspaniałych ludzi ze świata psychologii i coachingu, otwartych, uczciwych i pomocnych. Którzy umieli mnie zmotywować do nauki całą noc, aby zaliczyć egzamin, na który z obiektywnych powodów nie byłam się w stanie przygotować. Zmotywowali mnie do dzielenia się swoją wiedzą i dali szansę na pierwsze wystąpienia publiczne online. Zaprosili do uczestnictwa w ciekawych eventach branżowych dostępnych zdalnie.

Pandemia wiele nam zabrała, ale i wiele dała. Wszechobecny Internet pozwolił nam na bliskość mimo odległości. Na nawiązanie ciepłych relacji, mimo że nigdy nie spotkaliśmy się bezpośrednio. Na zdobycie wiedzy, która wcześniej była dla nas ograniczona z powodu fizycznych odległości.

Doceńmy ten trudny rok, który właśnie pożegnaliśmy. W ten sposób nie damy się obciążeniu psychicznemu, przetrwamy i zbudujemy nową, inną normalność, do której już wszyscy tęsknią.

Share this post

business coaching
Anna Sobczak

ROE w procesach coachingowych

Czym jest ROE w procesach coachingowych? Założeniem pomiaru ROE (Return on Expectations) jest podejście do coachingu jako narzędzia wspomagającego realizacje strategii rozwoju organizacji. Podejście to realizuje powiązanie coachingu z konkretnymi,

Czytaj więcej »
business coaching
Anna Sobczak

ROI w procesach coachingowych

Czym jest ROI w procesach coachingowych? Dla osób pracujących w danymi finansowymi w organizacjach temat ROI w procesach coachingowych powinien być czytelny. Jednak wyjaśnijmy na początki, czym jest ROI i

Czytaj więcej »
business coaching
Anna Sobczak

Pomiar jakościowy efektów procesu coachingowego

Pomiar jakościowy efektów procesu coachingowego – czym jest? W podejściu jakościowym istotne jest określenie i wybór celu procesu coachingowego ważnego dla coachee i organizacji (otoczenia coachee) oraz rezultatów, które można

Czytaj więcej »